آیت الله محسن فقیهی دام ظله: جوانان مسلمان انقلابی باید هنرمندانه، فضای مجازی را تسخیر کنند


آیت الله محسن فقیهی دام ظله: جوانان مسلمان انقلابی باید هنرمندانه، فضای مجازی را تسخیر کنند

, ,

در ابتدای این دیدار، جمعی از اعضای این مجموعه فرهنگی انقلابی به ارائه گزارش درباره بخش‌های مختلف، مانند جشنواره عمار و واحد تاریخ شفاهی پرداختند.

معظم له نیز با تقدیر و تشکر از اقدامات و برنامه‌های این مجموعه فرهنگی فرمود: کار بسیار بزرگی را شروع کرده‌اید که به حق مصداق بزرگ فرمایش مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین است. این نوع جهاد، دارای مراتب و انواع و اقسامی است که بهترین و موفق‌ترین نوع آن، هنر است.

فقیه عالیقدر در ادامه با اشاره به عدم موفقیت در برنامه‌های فرهنگی سال‌های اخیر در کشور افزود: خیلی افسوس می‌خوریم برای این سال‌هایی که بر انقلاب گذشت و می‌بینیم که نتوانستیم زحمات مرحوم امام و علما و شهدا و نیز زحمات مقام معظم رهبری را قدردان باشیم و اوضاع فرهنگی طوری شده که انحرافاتی در آن مشاهده می‌شود و موفق نبوده‌ایم.

ایشان در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به نقش اساسی صدا و سیما در تربیت فرهنگی جامعه، بیان کرد: متأسفانه با آن اهمیتی که صدا و سیما در تربیت دینی و فرهنگی جامعه دارد؛ در بسیاری از سال‌ها، نتوانسته آنگونه که باید، جهات اسلامی و انقلابی را در جامعه نهادینه کند. باید بدانیم که اصلاح صدا و سیما، اصلاح جامعه است.

آیت الله فقیهی از علمای قم در ادامه این دیدار، با تأکید بر اینکه امروزه فضای مجازی، گوی سبقت را از صدا و سیما ربوده است فرمود: امروزه که فضای مجازی غوغا کرده و در همه خانه‌ها حتی کودکان را تحت تأثیر خود قرار داده است؛ جوانان مسلمان انقلابی باید هنرمندانه، فضای مجازی را تسخیر کنند. البته باید بسیار مراقب باشند که دو جهت اسلامی بودن و انقلابی بودن با هم رعایت شود؛ یعنی جهات مذهبی هنر را در کنار مباحث انقلابی به صورت کامل رعایت نمایند.

استاد برجسته دروس خارج حوزه علمیه قم، تبیین ضررهای بی‌حجابی برای جوانان را بهترین راه ترویج حجاب برشمرده و افزود: باید در صدا و سیما و فضای مجازی، ضررهای اجتماعی، خانوادگی و شخصی بی‌حجابی، برای جوانان عزیز ما تبیین شود و یقیناً وقتی عزیزان ما این ضررها و مفاسد، مانند قتل و تجاوزها و طلاق و دیگر ضررهای بی‌حجابی را بدانند و مشاهده کنند، به سمت آن نخواهند رفت.

معظم له در بخش دیگری از توصیه‌های خود به با تأکید بر استفاده از ابزار هنر در ترویج دین و معارف اسلامی، بیان داشت: اگر بتوانید وظایف انسانی را برای مردم تبیین کنید؛ جامعه، طعم حیات طیبه را خواهد چشید. به عنوان مثال اگر تبیین کنید که ظلم از نظر همه عقلای عالم، قبیح و ناپسند است و مطالبی مانند دروغ، غیبت، پخش شایعات، اختلاس، افشای سرّ، بی‌حجابی و… ظلم محسوب می‌شود و نزد همه عقلای عالم گرچه متدین به دینی نباشند، قبیح است، فطرت بشری این ملکات اخلاقی و انسانی را پذیرا خواهد شد.

ایشان در پایان این دیدار، با تقدیر و تشکر مجدد از برنامه‌های فرهنگی این مجموعه انقلابی که توسط عده‌ای از جوانان متدین و فعال اداره می‌شود فرمودند: کارهای بسیار بزرگی انجام داده‌اید؛ ولی کافی نیست. چون حرکت شما مقدس است اولاً با قصد قربت و بخاطر خدا آن را انجام دهید؛ ثانیاً سعی کنید کارتان با قوت و قدرت بیشتری انجام شود و ثالثاً اختلاف سلیقه و تنگ نظری‌ها را کنار بگذارید و با هم باشید و نیروهای قوی را جذب کنید. توفیقات بیشتر شما عزیزان را تحت عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از خداوند متعال مسئلت دارم.

خبر کامل را در خبرگزاری قدس بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *