آیت الله محسن فقیهی: تغییر وضعیت موجود به وضعیت مطلوب، با شرکت در انتخابات و انتخاب افراد متعهّد و کاردان، امکان پذیر است.

, , ,

همزمان با میلاد با سعادت حضرت بقیه الله امام زمان ارواحنا فداه، جمعی از اساتید و طلاب حوزه علمیه ثقلین شهرستان شاهرود با حضور در دفتر حضرت آیت الله حاج شیخ محسن فقیهی دامت برکاته، با ایشان دیدار و از توصیه‌های معظم له بهره مند شدند. در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین ملایی […]آیت الله محسن فقیهی با اشاره به انتخابات، اظهار کرد: همه می دانیم مشکلاتی وجود دارد. اگر واقعاً به این قائلیم که شرایط و اوضاع نیاز به اصلاح دارد، نشستن و دخالت نکردن چیزی جز ادامه یافتن مشکلات را در پی ندارد.

, , ,

به گزارش خبرگزاری حوزه ، آیت الله محسن فقیهی در دیدار جمعی از اساتید و طلاب مدرسه علمیه ثقلین شهرستان شاهرود با تبریک میلاد مسعود حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء، شاهرود را شهر عالمان بزرگ دین دانست و گفت: الحمدلله دار المؤمنین شاهرود، علما و دانشمندان و معلمان اخلاق بزرگی داشته است […]حضرت آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: براساس حکم فقهی و عقلی در انتخابات شرکت کنیم.

, ,

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت الله محسن فقیهی در مراسم جشن نیمه شعبان پژوهشگاه مطالعات فقه معاصر گفت: با توجه به قاعده‌ای که در فقه داریم و در قاعده‌ی عقلائیه هم هست و تمام عقلای عالم هم قبول دارند، باید در انتخابات شرکت کنیم و امیدوار باشیم که اوضاع خوب و بهتر می‌شود. عضو جامعه […]حضرت آیت‌الله محسن فقیهی دامت برکاته: رفع فتنه، مرز مقابله با دشمنان اسلام است.

, ,

به گزارش ایکنا، آیت‌الله محسن فقیهی، استاد درس خارج حوزه علمیه در ادامه سلسله مباحث تفسیر سوره مبارکه بقره به تفسیر آیه ۱۹۳ این سوره پرداخت که متن سخنان وی به شرح زیر است: سخن در تفسیر آیه شریفه ۱۹۳ سوره مبارکه بقره «وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ لِلَّهِ ۖ فَإِنِ انْتَهَوْا فَلَا […]حضرت آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: راهپیمایی بزرگ امروز مقدمه ای برای مشارکت گسترده در انتخابات است.

, ,

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله محسن فقیهی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر قم در گفت‌وگو با خبرنگاران حضور گسترده و پرشور مردم و جوانان قم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را ارزشمند دانست و آن را نشانه اقتدار جمهوری اسلامی معرفی کرد. وی با بیان این که مردم با شرکت خود در […]حضرت آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: مبارزه با ظلم، تبعیض و فقر از پیام‌های عالی بعثت پیامبر (ص) است.

, ,

ترویج اخلاق با عمل، تاثیرگذارترین راه برای نجات جامعه از بی‌اخلاقی است و پیامبر گرامی ما صلی‌الله علیه و آله اسوه این کار بودند و دنیا را با این روش، متوجه اسلام عزیز کردند. همزمان با عید سعید مبعث، جمعی از اساتید و طلاب با حضور در دفتر آیت الله حاج شیخ محسن فقیهی دام […]گزارش تصویری دیدار جمعی از طلاب و اساتید با آیت الله فقیهی به مناسبت روز مبعث

, ,


سفر هیئت علمی اعزامی حوزه علمیه قم به واتیکان با هدف بررسی گفت و گوی ادیان

,

هیأت اعزامی حوزه‌های علمیه به ریاست آیت الله حاج شیخ محسن فقیهی دامت برکاته، و متشکل از معاون ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه، مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه، معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه، مسئول دفتر ادیان و مذاهب حوزه‌های علمیه، در این دور گفت‌وگوها با هیأت عالی فرانسیسکن‌ها، متشکل از عالیجناب توماس شیمشاک دبیرکل فرانسیسکن‌ها، […]