آیت الله محسن فقیهی با اشاره به انتخابات، اظهار کرد: همه می دانیم مشکلاتی وجود دارد. اگر واقعاً به این قائلیم که شرایط و اوضاع نیاز به اصلاح دارد، نشستن و دخالت نکردن چیزی جز ادامه یافتن مشکلات را در پی ندارد.


آیت الله محسن فقیهی با اشاره به انتخابات، اظهار کرد: همه می دانیم مشکلاتی وجود دارد. اگر واقعاً به این قائلیم که شرایط و اوضاع نیاز به اصلاح دارد، نشستن و دخالت نکردن چیزی جز ادامه یافتن مشکلات را در پی ندارد.

, , ,

به گزارش خبرگزاری حوزه ، آیت الله محسن فقیهی در دیدار جمعی از اساتید و طلاب مدرسه علمیه ثقلین شهرستان شاهرود با تبریک میلاد مسعود حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء، شاهرود را شهر عالمان بزرگ دین دانست و گفت: الحمدلله دار المؤمنین شاهرود، علما و دانشمندان و معلمان اخلاق بزرگی داشته است که باید به آنها افتخار کرد و قدردان آنها بود. از جمله آنها مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمود شاهرودی، آن مرجع و عالم بزرگ که در نهایت ساده زیستی و در اوج معنویت زندگی می‌کرد و حقیر که خدمت ایشان به همراه آقای والد مکرم رسیده بودم، ایشان را مصداق عالم عامل و فقیه ساده زیست یافتم که نورانیت و معنویت بسیار عجیبی و جذّابی داشتند.

 در ادامه با اشاره به عید بزرگ نیمه شعبان، انتظار ظهور حضرت مهدی علیه السلام را بسیار مهم دانست و افزود: در برخی روایات داریم که «أفضل جهاد أمّتی انتظار الفرج» یعنی بالاترین جهاد و مجاهده افراد امت انتظار فرج است. یا در روایت دیگری داریم که شخصی از امیرالمؤمنین علیه السلام می‌پرسد که «أیّ الاعمال احب الی الله عزو جل؟» دوست داشتنی ترین اعمال نزد خداوند متعال چیست؟ حضرت پاسخ می فرمایند «انتظار الفرج» یعنی بهترین اعمال که حتی از نماز و روزه و حج و خمس و زکات و … هم بالاتر می باشد، انتظار فرج است.

استاد حوزه علمیه قم، عدم اکتفا به وضع موجود را ویژگی اوّل منتظران فرج دانست و مطرح کرد: واقعاً این انتظار فرج چیست که این همه شأن و ارج دارد؟ چه خصوصیاتی باید داشته باشیم که مصداق منتظران فرج قرار بگیریم؟ اوّلین گام این است که منتظر فرج و ظهور نباید به وضع موجود قناعت کند، بلکه باید همواره در حال تکامل و رسیدن به مقامات بالاتر علمی، تهذیبی و معنوی باشد. شخص منتظر باید، فردایی بهتر از امروز داشته باشد.

آیت الله فقیهی، دومین ویژگی منتظران را عدم یأس و ناامیدی عنوان کرد و گفت: نکته دوم اینکه منتظران باید همیشه امیدوار باشند و مأیوس نشوند. باید امیدوارانه به سمت کمال برای خودتان، مردمان کشور و دنیا پیش بروید. انسان مؤمن و منتظر هیچ گاه ناامید نمی شود.

آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته رساندن وضع موجود به وضع مطلوب را سومین ویژگی شخصیتی یک انسان منتظر دانست و افزود: شخص منتظر برای اینکه وضع موجود را به وضع مطلوب برساند، کمال تلاش و فعالیت را دارد. باید تلاش کنیم تا تغییر وضعیت به سمت مطلوب انجام شود. اگر درب خانه را ببندیم و بگوییم فقط منتظر می نشینیم تا حضرت ظهور بفرمایند فایده ای ندارد و خلاف معارف و آموزه های دین است. انسان منتظر همواره در حال تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب خواهد بود.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به نزدیک شدن روز انتخابات مهم در کشور، اظهار کرد: همه می دانیم که مشکلاتی وجود دارد. اگر واقعا به این قائلیم که شرایط و اوضاع نیاز به اصلاح دارد، نشستن و دخالت نکردن چیزی جز ادامه یافتن مشکلات را در پی ندارد. با نشاندن افراد صالح، متعهد و کاردان در مسندهای حساس، امور از وضعیت موجود خارج و به وضع مطلوب نزدیکتر می شود.

آیت الله فقیهی در پایان با تمجید از دین داری و غیرت دینی مردم شهرستان شاهرود، بیان کرد: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق سربازی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را عنایت کند و قلب آن حضرت را از ما خشنود فرماید و نیز توفیق بدهد که بتوانیم دستورات حضرت را عملی کنیم.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام ملایی معاون آموزش مدرسه علمیه ثقلین شهرستان شاهرود، گزارشی از فعالیت‌های و برنامه‌های این مدرسه ارائه داد

متن کامل خبر را در سایت خبرگزاری حوزه مشاهده بفرمایید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *