آیت الله فقیهی ؛  فضای مجازی جولانگاه تهاجم فرهنگی، اسلام ستیزی و مبارزه با انسانیت شده است 


آیت الله فقیهی ؛  فضای مجازی جولانگاه تهاجم فرهنگی، اسلام ستیزی و مبارزه با انسانیت شده است 

به گزارش خبرگزاری «حوزه»،  آیت الله محسن فقیهی با اشاره به اهمیت و فضیلت شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان اظهارکرد: با توجه به آیات و روایات رسیده به احتمال زیاد شب قدر، شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان می باشد، شبی که قرآن کریم بر قلب پیامبر اکرم(ص) نازل شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: شب قدر شبی است که ملائکه و روح بر زمین می آیند و پرونده اعمال و تقدیر سال آینده ما را برای تثبیت و امضا محضر امام عصر(عج) می برند و لذا امشب، بسیار مهم و ارزشمند است. ان شاءالله همه توفیق توبه واقعی را داشته باشیم و نسبت به ادای حق الناس اگر گردمان است گام موثری برداریم، چرا که خداوند از حق الله ان شاءالله خواهد گذشت.

استادحوزه علمیه قم با بیان اینکه دوری از گناه و توجه به پروردگار راه درمان سختی و قساوت قلب است، گفت: قساوت قلب از بدترین آفات زندگی بشر به شمار می آید و راه درمان آن دوری کردن از گناه و توجه به پروردگار است، چرا که اگر انسان به خداوند توجه کند و همواره او را شاهد و ناظر بر اعمال خویش بداند، به سمت قساوت قلب حرکت نمی کند.

وی مطرح کرد: انسان برای خودسازی باید از ایجاد قساوت قلب در وجود خود جلوگیری کند؛ بعضا اتفاق می افتد که قلب انسان به اندازه ای سخت و سنگ می شود که هیچگونه موعظه ای در آن اثرگذار نخواهد بود؛ وقتی انسان به این حالت رسید که هیچ برهان و استدلالی در قلب آن اثرگذار نباشد، قلبش از سنگ هم بدتر و سخت تر خواهد شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر انسان یک گناه را مدام انجام دهد، قساوت قلب پیدا می کند، تصریح کرد: انسان قسی القلب، دیگر در برابر مستضعفان، محرومان و مظلومان احساس تکلیف نخواهد کرد و به تباهی کشیده می شود.

آیت الله فقیهی در بخش دیگری از گفت وگوی خود خطاب به جامعه فرهنگیان گفت: برای حضور جوانان در مساجد برنامه ریزی عملیاتی داشته باشید و دانش آموزان را نسبت آسیب های فضای مجازی مطلع گردانید.

وی با اشاره به کلام امیرالمومنین(ع) اظهارداشت: «… وَإِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ کَالاْرْضِ الْخَالِیهِ مَا أُلْقِی فِیهَا مِنْ شَیء قَبِلَتْهُ…» امام علی علیه السلام در فرازی از نامه شان به امام حسن مجتبی (ع) می فرمایند؛«… قلب جوان همچون زمین خالی است و هر بذری در آن پاشیده شود آن را می‌پذیرد… »

آیت الله فقیهی با اشاره به هجمه ها و آسیب های همه جانبه دشمنان اسلام و انقلاب و هدف گرفتن دانش آموزان تصریح کرد: امروز فضای مجازی که می تواند هم خوب وهم بد باشد، جولانگاه تهاجم فرهنگی، اسلام ستیزی و مبارزه با انسانیت است که از همین تریبون خواستار توجه بیش از پیش مربیان و متربیان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش نسبت به این مساله مهم و حساس می باشم.

این استادحوزه علمیه قم ضمن قدردانی از تعامل آموزش و پرورش با حوزه و روحانیت ادامه داد: در مقابل صف آرایی ها و دشمنی های معاندان اسلام و نظام، تعلیم و تربیت، روشنگری و آگاهی بخشی خانواده ها می تواند میزان و درصد آسیب های اجتماعی و فضای مجازی را کاهش دهد.

عضو جامعه مدرسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: حضرت می فرمایند؛« عَلَیکَ بِالأَحداثِ فَإِنَّهُم أسرَعُ إلى کُلِّ خَیرٍ. جوانان را دریاب، زیرا آنان سریع‌تر به کارهاى خیر روى می ‌آورند»، بر اساس رهنمود امام صادق (ع) مسئولین امر باید برای جذب بیشتر نسل جوان به سمت کارهای خیر ، برنامه ریزی عملیاتی تری داشته باشند تا نسل آتی، که حامی و صاحب این انقلاب است با صحت و سلامت از این گذرگاهها و شبیخون های فرهنگی و اجتماعی ساخته دست دشمن عبور کند.

وی افزود: باید برای نسل جوان و جدید که شیفته و تشنه معارف ناب اسلامی است، شخصیت و احترام لازم را قائل شد و به خصوص نسبت به حضور آنان در مساجد، چه در برگزاری مراسم های معنوی دعا و قرآن خوانی و چه در مراسم های مربوط به ولادت ها یا شهادت های ائمه اطهار(ع)  نگاه ویژه ای داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *