حضرت آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: باید مسأله حجاب ریشه‌ای حل شود. درست است که برنامه‌های روبنایی لازم است؛ ولی از آن مهمتر، برنامه‌های زیربنایی و ریشه‌ای است.


حضرت آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: باید مسأله حجاب ریشه‌ای حل شود. درست است که برنامه‌های روبنایی لازم است؛ ولی از آن مهمتر، برنامه‌های زیربنایی و ریشه‌ای است.

, ,

نکته‌ای که به نظر ما می‌رسد این است که باید این مسأله ریشه‌ای حل شود. درست است که برنامه‌های روبنایی لازم است؛ ولی از آن مهمتر، برنامه‌های زیربنایی و ریشه‌ای است. الحمدلله زنان مسلمان ما حجاب دارند و عدّه اندکی هستند که عمداً یا سهواً با حجاب اسلامی مخالفت می‌کنند. ما برای اینکه بتوانیم مسأله را از ریشه حل کنیم، مهم این است که مردم بدانند بی‌حجابی برای جوان، جامعه و خانواده خودشان ضرر دارد

به گزارش سایت اندیشه ما / صبح دوشنبه اول آبان ۱۴۰۲، حضرت آیت الله محسن فقیهی، در پایان جلسه درس خارج فقه خود، بیانات مهمّی درباره مسائل داخلی و خارجی ایراد فرمودند.معظم له در ابتدای این بیانات، با ابراز تأسف شدید از قتل عام فلسطینیان در این روزها توسط رژیم خونخوار صهیونیستی فرمودند: هر روز جمعیت کثیری از مردم غزه‌ را می‌کشند و نابود می‌کنند. خود این جنایتکاران نیز اعتراف می‌کنند که ما می‌خواهیم حماس را نابود کنیم و این جنایت و خیانت بزرگ را انجام می‌دهند.

ایشان در ادامه با اشاره به پشتیبانی آمریکا از این جنایات ضدّ بشری بیان کردند: متأسفانه غرب و آمریکای جنایتکار از این جنایات و قتل عام حمایت می‌کند؛‌ اسلحه و مخارج آنان را تأمین و برای تصویب قطعنامه علیه فلسطین در شورای امنیت تلاش می‌کند.

استاد برجسته دروس خارج حوزه علمیه قم، همه عقلای عالم را به دفاع از مرم بی گناه و مظلوم فلسطین دعوت کرده و فرمودند: در مقابل این جنایات وحشیانه‌ای که انجام می‌شود، وجدان بشریت باید بسوزد. همه عقلای عالم، هرچند هیچ دین و مذهبی نداشته باشند، می‌پذیرند که ظلم، قبیح است و گذشت زمان باعث نمی‌شود که قبح ظلم برداشته شود. برای همه عقلای عالم «الظلم قبیح عقلا و معاونه الظالم قبیح عقلا» روشن است.

ایشان هر گونه کمک به اسرائیل را جنایت ضدّ انسانی خوانده و افزودند: کمک به ظلم نیز عقلاً قبیح است. هر کسی به اسرائیل کمک کند، کمک به ظلم کرده و ظالم باید در این دنیا نابود شود. کمک به اسرائیل با رساندن اسلحه، بزرگ‌ترین خیانت و جنایت بشریت است که علناً انجام می‌شود. مراجع و علمای قم و نجف از همه مردم می‌خواهیم که به مردم مظلوم غزه به هر صورتی که ممکن است کمک کنند.

آیت الله محسن فقیهی در قسمت دیگری از بیانات خود در درس خارج فقه، فرمودند: نکته دیگری که باید بیان کنیم درباره بی‌حجابی و کشف حجاب است که گاهی در جامعه از آن بحث می‌شود که چه باید کرد؟ لایحه‌ای در مجلس به تصویب رسیده که به شورای نگهبان رفته است تا برای مسأله حجاب، برنامه‌هایی را انجام دهند. این مطلب جای تشکر دارد؛

امّا نکته‌ای که به نظر ما می‌رسد این است که باید این مسأله ریشه‌ای حل شود. درست است که برنامه‌های روبنایی لازم است؛ ولی از آن مهمتر، برنامه‌های زیربنایی و ریشه‌ای است.

معظم له در ادامه، با بیان اینکه اصل حجاب، از ضروریات اسلام است، بیان کردند: الحمدلله زنان مسلمان ما حجاب دارند و عدّه اندکی هستند که عمداً یا سهواً با حجاب اسلامی مخالفت می‌کنند. ما برای اینکه بتوانیم مسأله را از ریشه حل کنیم، مهم این است که مردم بدانند بی‌حجابی برای جوان، جامعه و خانواده خودشان ضرر دارد.

ایشان در پایان افزودند: باید دانشمندان و متفکران در صدا و سیما و تریبون‌ها، بیایند و دلایلشان را بیان کنند و مسأله را برای مردم روشن نمایند تا دختر و پسر جوان متوجه شود حجابی که در اسلام مورد اهمیت واقع شده، نیاز جامعه، ‌خانواده و مملکت است و برای اینکه ملّت ما نجابت، اصالت و فعالیت اجتماعی‌شان محفوظ باشد، باید به این مسأله اهتمام داشته باشند.

خبر کامل را در خبرگزاری اندیشه ما بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *