آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: رساندن اسلحه به رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین خیانت و جنایت علیه بشریت است


آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته: رساندن اسلحه به رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین خیانت و جنایت علیه بشریت است

, ,

حوزه/ کمک به ظلم نیز عقلاً قبیح است. هر کسی به اسرائیل کمک کند، کمک به ظلم کرده و ظالم باید در این دنیا نابود شود. کمک به اسرائیل با رساندن اسلحه، بزرگ‌ترین خیانت و جنایت علیه بشریت است که علناً انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت الله محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در درس خارج فقه خود با ابراز تأسف شدید از قتل عام فلسطینیان در این روزها توسط رژیم خونخوار صهیونیستی گفت: هر روز جمعیت کثیری از مردم غزه‌ را می‌کشند و نابود می‌کنند. خود این جنایتکاران نیز اعتراف می‌کنند که ما می‌خواهیم حماس را نابود کنیم و این جنایت و خیانت بزرگ را انجام می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به پشتیبانی آمریکا از این جنایات ضدّ بشری بیان کرد: متأسفانه غرب و آمریکای جنایتکار از این جنایات و قتل عام حمایت می‌کند؛‌ اسلحه و مخارج آنان را تأمین و برای تصویب قطعنامه علیه فلسطین در شورای امنیت تلاش می‌کند.

استادحوزه علمیه قم، همه عقلای عالم را به دفاع از مرم بی گناه و مظلوم فلسطین دعوت کرده و گفت: در مقابل این جنایات وحشیانه‌ای که انجام می‌شود، وجدان بشریت باید بسوزد. همه عقلای عالم، هرچند هیچ دین و مذهبی نداشته باشند، می‌پذیرند که ظلم، قبیح است و گذشت زمان باعث نمی‌شود که قبح ظلم برداشته شود. برای همه عقلای عالم «الظلم قبیح عقلا و معاونه الظالم قبیح عقلا» روشن است. امیدوارم به زودی در قدس شریف، نماز جماعت را به امامت مقام معظم رهبری سلمه‌الله برپا نماییم.

وی از هر گونه کمک به اسرائیل را جنایت ضدّ انسانی خوانده و افزود: کمک به ظلم نیز عقلاً قبیح است. هر کسی به اسرائیل کمک کند، کمک به ظلم کرده و ظالم باید در این دنیا نابود شود. کمک به اسرائیل با رساندن اسلحه، بزرگ‌ترین خیانت و جنایت بشریت است که علناً انجام می‌شود. مراجع و علمای قم و نجف از همه مردم می‌خواهیم که به مردم مظلوم غزه به هر صورتی که ممکن است کمک کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه بیانات خود ضمن تجلیل از خدمات و تلاش‌های دولت کنونی، مطرح کردند: گر چه شاید تبلیغ خدمات دولت پر تلاش زیاد نباشد؛ ولی انصافاً زحمت می‌کشند. یک نکته را عزیزان باید اهتمام بیشتری داشته باشند و آن، جمله‌ای است که مقام معظم رهبری سلّمه‌الله در حکم تنفیذ ریاست جمهوری بیان فرمودند که باید به‌جِدّ، ارزش پول ملّی تقویت شود. استدعای ما این است که دولت محترم دراین‌باره اقتصاددان‌ها را به‌صف کنند و نگذارند این فرمایش مقام معظم رهبری بر زمین نماند.

آیت الله فقیهی گفت: نکته سومی که باید بیان کنیم درباره بی‌حجابی و کشف حجاب است که گاهی در جامعه از آن بحث می‌شود که چه باید کرد؟ لایحه‌ای در مجلس به تصویب رسیده که به شورای نگهبان رفته است تا برای مسئله حجاب، برنامه‌هایی را انجام دهند. این مطلب جای تشکر دارد؛ امّا نکته‌ای که به نظر ما می‌رسد این است که باید این مسئله ریشه‌ای حل شود. درست است که برنامه‌های روبنایی لازم است؛ ولی از آن مهمتر، برنامه‌های زیربنایی و ریشه‌ای است.

وی در ادامه، با بیان اینکه اصل حجاب، از ضروریات اسلام است، بیان کرد: الحمدلله زنان مسلمان ما حجاب دارند و عدّه اندکی هستند که عمداً یا سهواً با حجاب اسلامی مخالفت می‌کنند. ما برای اینکه بتوانیم مسئله را از ریشه حل کنیم، مهم این است که مردم بدانند بی‌حجابی برای جوان، جامعه و خانواده خودشان ضرر دارد.

استاد حوزه علمیه قم در پایان افزود: باید دانشمندان و متفکران در صدا و سیما و تریبون‌ها، بیایند و دلایلشان را بیان کنند و مسئله را برای مردم روشن نمایند تا دختر و پسر جوان متوجه شود حجابی که در اسلام مورد اهمیت واقع شده، نیاز جامعه، ‌خانواده و مملکت است و برای اینکه ملّت ما نجابت، اصالت و فعالیت اجتماعی‌شان محفوظ باشد، باید به این مسئله اهتمام داشته باشند.

 

خبر کامل را در خبرگزاری حوزه بخوانید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *