آیت الله فقیهی: وعده الهی در پیروزی مظلومان بر ظالمان، تخلّف‌ناپذیر و حتمی است


آیت الله فقیهی: وعده الهی در پیروزی مظلومان بر ظالمان، تخلّف‌ناپذیر و حتمی است

, ,
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مردم شریف و روزه‌دار، در روز قدس، با نیّت انجام وظیفه شرعی در اعتلای کلمه الله و دفع ظلم ستمگران عالم، قدرت اراده و عزم خود را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری حوزه, آیت الله محسن فقیهی، استاد دروس خارج حوزه علمیه قم و عضو جامعه مدرسین، با اشاره به یوم الله قدس، اظهار داشت: امام راحل و عظیم‌الشأن ما با تدبیر و دوراندیشی، آخرین جمعه ماه مبارک را به نام روز قدس نامگذاری کردند و بحمدالله از همان زمان تاکنون، بزرگان دین و مؤمنان و روزه‌داران، در این روز الهی و بزرگ، قدرت اراده و همبستگی آزادی‌خواهان جهان و مسلمانان در محکومیت ظلم رژیم منحوس و ولد نامشروع آمریکا یعنی رژیم صهیونیستی را به نمایش می‌گذارند.

وی در ادامه با تاکید بر اهتمام مراجع و فقهای بزرگ شیعه به بزرگداشت این روز، افزود: مردم شریف و روزه‌دار، در روز قدس، با نیّت انجام وظیفه شرعی در اعتلای کلمه الله و دفع ظلم ستمگران عالم، قدرت اراده خود را در معرض دید جهانیان قرار خواهند داد.

آیت الله فقیهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی طی ده‌ها سال، ادامه داد: فطرت پاک بشریت، ظلم و تجاوز به حیات و زندگی دیگر موجودات را به شدّت محکوم می‌کند و از آن تنفّر دارد. در دنیای امروز هر شخصی که فطرت خود را با خباثت‌ها و پستی‌ها آلوده نکرده باشد، از ظلم‌های بی‌شمار رژیم کودک‌کش اسرائیل، متنفّر خواهد بود و خواهان نابودی هر چه سریعتر این غدّه سرطانی است. لذا روز جهانی قدس، روز همبستگی آزادمردان جهان و پیروان ادیان الهی برای نابودی ظلم رژیم ظالم و غاصب صهیونیستی است.

استاد دروس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به عملیات اخیر رژیم اشغالگر صهیونیستی در سوریه و به شهادت رسیدن جمعی از عزیزان و سرداران ما در این حادثه تروریستی، خاطرنشان کرد: ترس از اندیشه بلند و همّت قویِ پاسدارانِ عزیز ما در محو ظلم از صفحه عالم و نابودی رژیم نامشروع اسرائیل، این خبیثان را مضطرب کرده است؛ لذا دست به چنین خطاهای راهبردی می‌زنند و به امید خداوند، اسباب نابودی سریع‌ترِ خودشان را فراهم می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه وعده الهی در پیروزی مظلومان بر ظالمان حتمی و تخلّف‌ناپذیر است، بیان داشت: این رژیم غاصب بداند شهادت در راه خداوند، بالاترین مقامی است که انسان مؤمن در آرزوی آن است؛ پس با شهادت‌رساندن آزادمردانِ ما، نه تنها ضعیف نمی‌شویم بلکه شوق و اشتیاق به نابودی رژیم ستمگر اسرائیل، در ما بیشتر خواهد شد و پاسداران عزیز ما به زودی، این عزم آهنین را در عمل نشان خواهند داد.

وی در ادامه، با دعوت از همه آزادی‌خواهان و مسلمانان جهان و نیز ملّت شریف و روزه‌دار ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی جهانی روز قدس، گفت: مجامع بین المللی اگر واقعاً خواهان برقراری صلح در جهان و از بین‌رفتن ظلم و ستم در عالم هستند، باید در گفتار و رفتار، ظلم‌های رژیم غاصب را محکوم نمایند و در روز قدس همگام با آزادمردان جهان و مسلمانان، اراده جهانی بر نابودی ظلم و ستم از صفحه گیتی را به نمایش گذارند.

آیت الله فقیهی در پایان اظهار داشت: مردم شریف و عزیز ایران اسلامی هم با نیّتی خالص و با حال روزه، در روز قدس، قدرت و عزم پولادین خود در برقراری صلح در جهان و نابودی ظلم و ستم مخصوصا به زنان و کودکان را در قالب راهپیمایی نشان خواهند داد و شرکت در این همایش بزرگ جهانی را برای خود جزو عبادات مهمّه، محسوب می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *