آیت الله فقیهی: والدین بهترین خیرخواه برای فرزندان خود هستند؛ دشمن با استفاده از فضای مجازی شبهه پراکنی می کند


آیت الله فقیهی: والدین بهترین خیرخواه برای فرزندان خود هستند؛ دشمن با استفاده از فضای مجازی شبهه پراکنی می کند

آیت الله فقیهی: والدین بهترین خیرخواه برای فرزندان خود هستند؛ دشمن با استفاده از فضای مجازی شبهه پراکنی می کند

🔹به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله محسن فقیهی در سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مسجد سلماسی برگزار شد، اظهار داشت: والدین بهترین خیرخواه برای فرزندان خود هستند و جوانان بدانند که در دنیا رفیق و دوستی بهتر از پدر و مادر پیدا نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه پدر و مادر تنها رفیقانی هستند که تحت هر شرایطی کنار فرزند خود ایستاده و از وی حمایت می کنند، افزود: اکثر دوستان تا زمانی که شخص برایشان نفع داشته باشد، با او خوب هستند اما زمانی که بدانند این شخص دیگر برایشان نفعی ندارد، او را رها می کنند.

🔹عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: علت بسیاری از طلاق ها این است که زن یا شوهر طرف مقابل خود را از آن جهت که برایش منفعت دارد، می خواهد و اگر اینگونه باشد بسیاری از زندگی ها دوام و پایداری نخواهد داشت.
استاد حوزه علمیه گفت: تنها کسانی که فرزندان خود را بدون هیچگونه چشم داشتی دوست دارند و بن جان برایشان مایه می گذارند والدین هستند، ما موظف هستیم که با همه وجود به پدران و مادران خود احترام بگذاریم.

🔹آیت الله فقیهی به تفسیر آیه ۶۹ سوره بقره پرداخت و بیان کرد: کسانی که اجازه نمی دهند حرف و سخن پدر و مادرشان روی زمین بماند، در دنیا و آخرت عاقبت بخیر می شوند.
وی با تاکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات به صورت منطقی و با استدلال قوی تصریح کرد: ممکن است جوانان از روی ترس به قوانین و دستورات اسلام پایبند باشند اما درست آن است که ما قدرت داشته باشیم با سعه صدر بالا پاسخ شبهاتشان را بدهیم تا با اقناع کامل از فرامین و دستورات الهی پیروی کنند.

🔹عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر انسان نسبت به پدر و مادر خویش جوانب احترام را رعایت کند بدون شک خداوند به زندگی و کسب وکار او برکت بی نظیری خواهد داد.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انبیای الهی از سعه صدر بسیاری برخوردار بودند تا بتوانند احکام الهی را اجرایی سازند، بیان کرد: همه ما باید با سعه صدر و قدرت تحمل بالا به همه شبهات فرزندان و جوانان را پاسخ دهیم.
آیت الله فقیهی با اشاره به آفات فضای مجازی خاطرنشان کرد: دشمن از طریق فضای مجازی همواره درصدد شبهه پراکنی در زمینه آزادی است بنابراین هیچکس نباید نسبت به شبهات جوانان بی اعتنا باشد.

▪️خبرگزاری تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *