آیت الله فقیهی: روحانیت همانند مردم نسبت به برخی رفتارهای دولت معترض است


آیت الله فقیهی: روحانیت همانند مردم نسبت به برخی رفتارهای دولت معترض است

,

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: علت اینکه مشاهده می‌کنیم مراجع تقلید و علمای بزرگوار نسبت به برخی رفتارهای دولت معترض می‌شوند، آن است که می‌خواهند بگویند در کنار مردم قرار داشته و از وضعیت موجود در جامعه راضی نیستند.

قم| آیت الله فقیهی: روحانیت همانند مردم نسبت به برخی رفتارهای دولت معترض است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله محسن فقیهی در سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مسجد سلماسی برگزار شد، اظهار داشت: احترام به والدین سبب رشد و سعادت انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

وی افزود: اگر انسان به خاطر والدین خود از برخی سودهای مادی صرف نظر کند، بدون شک خداوند سیل برکت را به سوی زندگی او سرازیر خواهد کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروز نباید در برابر خلاف‌ها و بی قانونی‌ها سکوت اختیار کنیم، علت اینکه مشاهده می‌کنیم مراجع تقلید و علمای بزرگوار نسبت به برخی رفتارهای دولت معترض می‌شوند، آن است که می‌خواهند بگویند در کنار مردم قرار داشته و از وضعیت موجود در جامعه راضی نیستند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: روحانیت باید نسبت به رفع مشکلات مردم و بهبود یافتن اقتصاد کشور مطالبه گری داشته باشد و در برابر حقایق کوتاهی نکند، ما برای مشکلات مردم ناراحت هستیم و از دولت می‌خواهیم سعی کند مشکلات اقتصادی جامعه را هرچه سریع‌تر حل کند.

آیت الله فقیهی گفت: امروز نباید همه امور کشور را متوجه رهبر معظم انقلاب کنیم، ما رهبری را تأیید کرده و از ایشان پشتیبانی می‌کنیم، ایشان شخصیت بسیار بزرگواری هستند و ما باید بدانیم همه امور مملکت تحت اختیارشان نیست و ما نیز باید حامی و پشتیبان ایشان باشیم.

وی با بیان اینکه سکوت علامت رضایت است و انسان در فتنه‌ها نباید سکوت پیشه کند، بیان کرد: هنگامی که انسان نسبت به ظلم دیگران رضایت داشته باشد و آن را تأیید کند، خودش نیز در ظلم دیگران شریک خواهد بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه روحانیت باید حقایق را بیان کند چه اثرگذار واقع بشود و یا واقع نشود، افزود: نباید در برابر هنجارشکنی‌ها سکوت پیشه کنیم بلکه وظیفه داریم در برابر فیلم‌ها و سریال‌هایی که هنجارشکن بوده و مطابق مبانی اسلامی نیست معترض شویم و به جامعه اعلام کنیم که برخی از برنامه‌های رادیو و تلویزیون مطابقتی با اسلام ندارد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طبق مبانی اسلام حرف زدن دختر و پسر نامحرم با یکدیگر جایز نیست، عنوان کرد: برخی از سریال‌ها و فیلم‌های صداوسیما فرهنگ اسلامی را تخریب می‌کند، سریال‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شود مبنا و فرهنگ اسلامی را کمرنگ کرده و آن را امری جایز می‌شمرد.

آیت الله فقیهی با اشاره به انتقادات آیت الله مکارم شیرازی نسبت به برخی مسابقات تلویزیونی خاطرنشان کرد: این مرجع تقلید بسیار هوشمندانه این بازی را قمار معرفی کردند زیرا این مسابقه هنگام نام نویسی افراد مقداری پول از آن‌ها اخذ می‌کرد و هنگامی که این مبالغ به رقم‌های بالا می‌رسید، مسابقه ای برگزار کرده و به برنده اندک پولی هدیه می‌دادند و باقی پول‌ها را برای خودشان برمی داشتندکه این کار شرعاً مجاز نیست و خوشبختانه جلوی آن هم گرفته شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *